| TheSpecialOne a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent! Vreau sa imi cumpar un laptop second hand msi (microstar) vr602. Posesorul actual spune ca il are de 3-4 ani si ca a dat pe el 18 mil la acea vreme (e de incredere). Vreau sa stiu daca sunt bune aceste laptopuri (n-am avut nici un laptop pana acum). Bateria tine 1:30h iar el se misca bine (e gol, nu are nimic pe el). Cat sa ii ofer pe el? Cat merita? E bun de ceva? (Il voi folosi pentru net si gaming cand sunt plecat)

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă e cel de aici:
http://dl.msi.com/download_files/mnu_exe/21_MS_163N_v1.0_Romanian.zip
http://www.msi.com/product/nb/VR602.html#?div=Specification
atunci nu prea îl recomand - e bun doar pentru office și browsing pe net. Cu 2 GB RAM și hard disk mic, fără placă video „adevărată", nu prea ai ce altceva face cu el. Ca să nu mai vorbim că (oficial cel puțin) are S.O. Win Vista, unul dintre cele mai nereușite ale M$ (în afară de win8).
Valoarea de piață a lui, acum, cred că ar fi pe undeva pe la 6-700 lei.

| TheSpecialOne explică (pentru mihai69):

Vanzatorul vrea 400 sa il iau sau nu? e oferta buna?

| mihai69 a răspuns (pentru TheSpecialOne):

400 merită, dacă totul e ok. Dar cu limitele pe care le-am menționat mai sus. Să nu te aștepți la nu știu ce performanțe de la el. O garanție de tipul money back pentru o săptămână ar fi bună, deși ar fi doar pe vorbe.

| John1973 a răspuns:

Nu cumpara sh ca nu sunt bune http://bit.ly/1r4WEwd

| SimonPotinga1999 a răspuns:

Mai bine ai cumpara unal nou, decat acesta, deoarece e vechi si la un moment ddat poate sa se stricesi te va costa mai mult sa-l repari decit sa i-ai unul nou. Mai ales daca vrei sa te joci pe el, jocuri cele noi vor lucra, deoarece are 3-4 ani. Aceasi problema am avut si eu, nu pot sa ma joc in jocurile cele noi, deoarece laptopul meu are 3 ani. Parerea mea sa ia unl nou cu memoria interna mai mare de 4 GB.

| TheSpecialOne explică (pentru SimonPotinga1999):

Am de 1 an un comp nou cu Intel i5 4gb ram etc si nu vreau sa bag multi bani si intr-un laptop care o sa il folosesc 2 ore pe saptamana... nu stii cumva cam cat sa ofer pe el? cam care e pretul unui astfel de laptop?

| SimonPotinga1999 a răspuns (pentru TheSpecialOne):

Nu stiu. Dar cred ca in jur la vreo 800-1200 lei.