| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de sfatul vostru.
Sa-mi cumpar Iphone?
Imi recomandati ios-ul?
Da sau Nu?
Mandria imi spune ca sa-mi i-au dar inteligenta imi spune ca nu ca iphonele is pentru aia prosti care nu ştiu decat sa trimita mesaje si sa stea pe Facebook.
Ce imi place de la Android:
-sunt mai ieftine
-au specificatii mult mult mai bune
-esti liber
-daca iti faci root poti sa descarci aplicatii cu care poti modifica banii in joc etc
Ce-mi place de la iphone?
nimic, n-am avut niciodată si nu m-au atras niciodată :v de fapt! este un lucru happy "softul" este foarte optimizat, cica cu 2-3 de ram poti tine mai multe aplicatii deschise decat cu un Android cu 4-8 ram

2 răspunsuri:
| Lorena1787 a răspuns:

Eu spun sa iti iei, Android-ul se blocheaza foarte des, eu de cand am iphone nu s-a blocat niciodata, cel mai bun ios este 10 din punctul meu de vedere, ios 11 face cateva figuri, uneori se inchid aplicatiile dintr-o data, in rest merge foarte bine.

| TheSeventhSin a răspuns:

Am iphone, am avu Android.
Deci pot sa-mi dau cat de cat cu parearea.
La ios aplicatiile sunt de 1000 de ori mai optimizate, asta inseamna ca or sa si mearga cu mult mai bine fata de cele pe Android.
Desi nu sunt extrem de mult aplicatii free, exista aplicatii foarte bune si fara buguri, nu ca la Android.
Plus ca daca vrei jocuri gratis poti face jailbrake (Tot un fel de root) sau si mai usor fara root/jailbrake poti sa iei o aplicatie tweakbox pentru jocuri gratis.
Dezacantaj la iphone este memoria eu am unul de 64gb deci nu am probleme, dar daca iti iei de 16 gb nu o sa-ti incapa aproape nimic
(Mai pui 15 poze, 5-6 melodii, cateva aplicatii si gata memoria)
Apoi depinde si ce iphone iti iei, ca sa fie bun in 2018macar un iphone 6s in sus.
Personal imi place mult mai mult iPhone-ul decat orice alt telefon cu Android.