| mirelutza21 a întrebat:

happy Am nevoie de un program de recuperat pozele de pe un card de memorie de la un aparat foto(aparatul e Nikon),dar marea problema e ca aceste poze au fost sterse acum un an,iar de atunci am mai facut multe poze cu el,oare are ceva?:-s Oricum, dau FUNDA la cel mai bun raspunshappy

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Nu timpul e problema(poate sa fie si 10 ani) ci faptul ca pe acel card au fost suprascrise alte date(poze). Incearca programul minitool power data recovery.Selectezi,,digital media recovery" si dai full scan, astepti si daca nu sau suprascris date noi in totalitate atunci e posibil sa mai recuperezi macar o parte din poze.

3 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

Primul lucru pe care-l faci cand stergi date accidental e sa nu mai folosesti respectiva unitate de stocare. Daca tu timp de 1 an ai mai tot facut poze... Datele sterse s-au suprapus demult, e imposibil sa le mai recuperezi.

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Nu le mai poti recupera odata sterse.sadPa, pa

| senorpeppy a răspuns:

Nu le mai poti recupera pentru ca au fost sterse demult. dar daca se va mai intampla sa stergi din greseala, foloseste cat mai repede programul RECUVA, care e gratuit si foarte usor de utilizat. Cauta-l pe google.