| c8cilu a întrebat:

am nevoie de un raspuns urgentpuppy dog eyes am niste boxe canyon iar cand le conectez la pc nu imi merg ( eu cred ca e problema de drivere ) deoarece cand le conectez la alt pc merg voi ce credeti?puppy dog eyes VA ROG URGENT! >funda:

Răspuns Câştigător
| Gas a răspuns:

Conform producatorului boxele sunt gen plug-and-play ceea ce inseamna ca nu necesita drivere suplimentare. Instaleaza asta: http://www.realtek.com.tw/......Check.aspx dupa care urmeaza pasii de aici: http://www.youtube.com/watch?v=TkKj9u9ncsw si restarteaza calculatorul.

6 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Le conectezi cumva la jackurile din fata de la calculator? Daca da, atunci cauta pe net realtek hd audio codec descarca instaleaza, restarteaza si conecteaza, intra in realtek (o sa-ti apara o iconita cu niste difuzoare in dreapta jos langa ceas). Dupa ce l-ai deschis undeva in dreapta sus ai o iconita cu un folder, da dublu click pe el dupa care bifeaza prima optiune de acolo si dai ok. Si gata! happy

| c8cilu explică (pentru Gas):

Salutbig grin mersi pentru raspuns si nu le conectez la jackuri am port usb la casti s-i am si windows 7...si am incercat s-i sa iau drivere de pe net. dar cu programele ce le-am luat imi scanau pc'ul iar dupa imi zicea ca trebuie sa platesc sa i dea update..sti tu vreun site da ca, da astept raspunsuri thumbs up

| Gas a răspuns (pentru c8cilu):

Zi-mi exact modelul boxelor iti dau eu link spre drivere

| c8cilu explică (pentru Gas):

Boxe Canyon CNR-SP20CW USB Alb iti raman dator da ca ma poti ajuta!

| Gas a răspuns (pentru c8cilu):

Conform producatorului boxele sunt gen plug-and-play ceea ce inseamna ca nu necesita drivere suplimentare. Instaleaza asta: http://www.realtek.com.tw/......Check.aspx dupa care urmeaza pasii de aici: http://www.youtube.com/watch?v=TkKj9u9ncsw si restarteaza calculatorul.

| AlexandruPaulescu a răspuns:

Ori ii placa de sunet defecta, ori cum ai spus tu, driverele sunt devina! La drivere fa-le update! sau instaleaza-ti win 7!

| cosminkaratecampionul a răspuns:

E de la driver sigur de la altceva n-are ce.Ca daca merge la alt pc.