| GeorgeAlin13 a întrebat:

Bună TPU, am nevoie de un sfat-ajutor, am niște boxe mici cu subwoofer, mi s-a rupt firele de la cutiuța de la volum...I-am dat-o verișorului meu să o repare, dar, a făcut mai rău la ea, a aruncat cutiuța, iar eu acum am doar firul cu mufa jack si firul care "iese" din boxă, aceasta are un fir mc auriu(fără plastic), un fir mic gri, un fir mic verde și un fir mic roșu-albui (gen roz), Iar firul unde-l poți "băga" la un dispozitiv pentru a reda muzica are tot un fir auriu, unul îl are roșu și unul alb. Întrebarea mea este: Se poate lega aceste fire "pe direct" daca nu mai este acea cutiuță? Eu chiar nu le-aș arunca și nici nu am de ce.
P.S: Cel mai bun răspuns și explicativ, primește funda! [ Logic happy ]

Răspuns Câştigător
| askmefast a răspuns:

Salut,Ami! Problema ta este una simpla raulaughingTrebuie doar sa legi firele cu culorile cu care se potrivesc.Bafta!