| IsJustAnIllusion a întrebat:

Am niste intrebari legate de PC garage :

sunt de incredere?

dupa ce comand produsul, ma va suna cineva? din cate am citit era vorba de un operator.

plata se face la domiciliu? (daca selectez ramburs la domiciliu)

garantia este valabila?

4 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Pentru toate intrebarile primesti: DA, PCGarage sunt de incredere... te suna si te tin la curent cu coletul dupa preluarea comenzi si te va tine la curent si cand se va apropia de locatia unde locuiseti, poti plati cand va ajunge coletul si garantia este valida cum spune pe site.

| CinevaNou a răspuns:

Depinde de ce optiuni alegi, poti alege sa fii contactat pe email, nu telefonic.

| Danzell a răspuns:

Pc garage e unul dintre cele mai populare magazine online axate pe IT&C

acum depinde daca vei fi sunat sau nu de exemplu eMAG-ul au sistem automat. te suna doar in situatia in care nu mai au pe stoc produsul pentru a-ti da o alta varianta.

http://www.pcgarage.ro/info/plata/

adica...garantia e valabila... la ce te referi. Garantia intra in aplicare de la data achizitiei. garantia nu depinde de reseller. garantia depinde de producator. El este cel care o ofera. nu magazinul.

| StochitaCatalin a răspuns:

Si eu am cumparat ceva de la pcgarage si iti spun 100% ca sunt de incredere.Am cumparat un telefon mi3w care e fost defect si mi l'au schimbat in 2 zile.Am cumparat si un pc(fx 6300+r7 260x + stuff) care a fost perfect si a venit in 2 zile lucratoare.Recomand pcgarage, sunt de treaba.Pe mine m'au sunat cand au plecat din Bucuresti