| alexstoica37 a întrebat:

Buna TPU am o Boxa activa LQP-PA15/AMP 2 cai 800W sunt multumit de ea cat de cat dar m-am uitat in spatele ei si are o iesire SPEAKON pentru incinta pasiva intrebarea mea e cat scoate iesirea aceasta? sau e pentru subwoofer?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, m-am uitat si eu pe internet, si este pentru conectarea la difuzoare/boxe amplificatoare, acum iti dai seama. ca nu am idee mai mult, deoarece si eu sunt un fel de "lautar" roman bine inteles, cant deocamdata acasa de vreo 9 luni sunt la orga, meditatii. abia mi-am luat un sistem de boxe active, 13 mil/buc dar nu este asa, si ale mele cu tot cu statia de amplificare m-a costat 32 de mil. sunt de 1000 de w, nu's cei cu iesirea speakon.

| simpluone a răspuns:

Speakon-ul este pentru conectare la o alta boxa pasiva (nu l-a amplificator). Banuiesc ca puterea celeilalte este de 400 w ca si la cea pe care o folosesti, asta daca nu ai un comutator de bridge (insumarea amplificarii)

| alexstoica37 explică (pentru simpluone):

Are un buton pe care nu am vazut sa schimbe ceva in timpul functionarii (spre stagda scrie GND si spre dreapta LIFT )...

| Chiriac_Mos_Andrei_1987 a răspuns:

Am o boxa lQP am dat 241 euro din belgia si sunt multumit de ia 800 watt LQP PA15 doua canale.

| DjXenoX a răspuns:

Incinta pasiva, o mai ai, si daca da, o mai pastrezi sau o vinzi?