| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am o imprimanta Canon Pixma MG 4250.Recent imprimanta a tras o foaie si s-a blocat foaia acolo pe jumatate.Ce as putea sa fac?

3 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

O tragi afara cu atentie sa nu o rupi.

| dannyel86 a răspuns:

Daca foaia e mototolita, iar Canon nu o poate da afara (cand e pornita apesi Cancel, sa iasa singura), se inchide imprimanta si se procedeaza ca in clipul de mai jos.
https://www.youtube.com/watch?v=Z5EXPtdYDI8

Modelele de imprimanta pot avea cai de acces la foaie si in spate sau sub ele. Daca nu resusesti sa o scoti prin fata, incearca si acele usite in caz de urgenta (daca sunt prezente).
Incearca sa scoti foaia fara sa fortezi imprimanta.

| wrakas a răspuns (pentru flixbuster):

Eu din pacate am tras-o afara si am rupt-o pe mamuca ta sad Asteapta-te la multi fratiori care sa-ti dea bataita zilnica laughing)))