| iLL3GaLL a întrebat:

am o intrebare. Acum cateva zile un prieten mi-a dat un telefon Nokia 6300. Cand am ajuns acasa si am incercat sa il pornesc nu pornea. Credeam ca este de la bateria. L-am pus la incarcat si a inceput sa se incarce. Dupa 10 min. de incarcat am tinut apasat pe butonul de pornire/oprire (sus) si nu a mers. Am spus ca este de la baterie. L-am mai lasat sa se incarce cam vreo ora (Intre timp eu mai incercam sa il pornesc). Dupa o ora am incercat iarasi si a mers a pornit si totul a fost bine. Dar cand am incercat sa-l opresc nu mai se oprea si am scos bateria. Iar acum cand incerc sa-l pornesc nu mai porneste. Nu se intampla nimic. Iar daca il pun la incarcat apare pe ecran (stanga sus) o baterie micuta care se incarca. Si cand incerc sa-l pornesc nu porneste. Intrebarea mea este de ce nu porneste? Este de la Buton si trebuie sa merg cu el la GSM? Sau este din alta cauza?

Răspuns Câştigător
| Grimmjow69 a răspuns:

Parerea mea este ca e de la butonul de pornire, probabil nu face contact ceva acolo, sugerez sa mergi la un service, nu cred ca o sa te coste o acere.

1 răspuns:
| stlucian a răspuns:

Softul.Mergi cu el la GSM. thumbs up