| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare: am vărsat ieri puţina apă pe laptop iar acum nu mai imi merg aproape jumatate din taste. Se poate repara? apa a cazut doar pe tastatura si nu a afectat alrceva. funditaaa'!

3 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Foloseste un aspirator cu fanta mica de aspirare(cea mai mica care o are(eventual acoper-o cu o banda ca sa nu aspire tastele) apoi un feon la o distanta de circa 20-25 Cm pentru uscare.
Cateva particule de praf umezite pot duce la astfel de defectiuni!
thumbs up

| Alexxanndru a răspuns:

Mergi cu el la un centru de reparatii, sau de unde l-ai luat(daca inca este in garantie), iar acolo o sa ti-l repare. Funda? happy

| MarioRadulescu a răspuns:

Am patit-o si eu : am scos tastatura si am lasat treaba (e o placa pe care sunt toate tastele) la uscat o zi si si-a revenit. iti recomand sa nu-l mai folosesti si sa-i scoti bateria pana il usuci. daca nu te descurci cred ca cineva de la un centru de reparatii gsm te rezolva cu 5 lei.