| M0d3rN a întrebat:

Am o intrebare big grin. Se poate face upgrade la un procesor Intel Pentium M 740
Dothan 90nm Technology 1. 73GHz, Socket 479 mPGA, pentru un laptop Sony Vaio model PCG-8S1M, cu placa de baza VGN-A317M? Daca da, as vrea sa stiu ce procesoare s-ar potrivi si ar functiona pe acest laptop. Astept sfaturile voastre. Multumesc! Dau fundawinking

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu si chiar daca ai gasi cu greu un procesor compatibil nu merita deoarece laptopul e foarte vechi si diferenta de performanta o sa fie mica.

| virusake a răspuns:

Sporul de peformanta este insesizabil, iar daca exista diferenta de consum intre cel actual si acesta e posibil sa iti faca probleme. In general, alimentarea pentru sistemele mobile este facuta fara a lua in calcul un viitor upgrade, de altfel destul de dificil.

| K0sti a răspuns:

NU!

| BTWIN a răspuns:

Instaleaza Driver Genius si da-i sa-ti faca update.

| M0d3rN explică (pentru BTWIN):

Eu voiam upgrade la procesor, nu update la drivere. mersi oricum big grin