| Gino_Giuseppe_1988 a întrebat:

Daca am un telefon care se incarca cu usb type C pot sa il incarc si cu un micro usb?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, doar daca ai un adaptor de la Micro USB -> Micro USB Type C.
Aia e toata schemeria.

8 răspunsuri:
| OnePiece a răspuns:

Da, cu adaptor. Huawei si UmiDigi din cate stiu ofera asa ceva in pachet.

| OnePiece a răspuns:

De obicei nu ti se va incarca asa de repede, totusi. Incarcarea va dura de obicei cu o ora mai mult.

| Dante30 a răspuns (pentru OnePiece):

Monkey D. Luffy is that you?! :O

| OnePiece a răspuns (pentru Dante30):

Da! happy shishishi

| Dante30 a răspuns (pentru OnePiece):

Yosh! Let's eat a ton o' meat/niku!

| OnePiece a răspuns (pentru Dante30):

Woooo! Nikuuuuu

| Dante30 a răspuns:

Salut, ti-as recomanda sa nu te risti, una e cand cumperi orice X telefon cu micro usb si esti la un prieten si el are un telefon tot micro usb ca mufa, si alta e type C.
Nu l-am avut inca pe mana dar din cele citite nu ar fi compatibile, era si logic, mufele sunt diferite ca intre cer si pamant chit ca or fi ambele USB.

| andreisuceveanul14 a răspuns:

Nu poti, doar daca ai un conector usb