| L96 a întrebat:

Am o intrebare de ce nu imi merge webcam pe skype?

3 răspunsuri:
| xgamerz a răspuns:

Ce model/serie de webcam ai? Sunt sigur k e cu driver-free happy si NU ai instalat driverele si ai windows vista/7. E webcam cu microfon incorporat? Ai incercat pe skype la: Setari..audio ..iti indica ceva adica merge microfonul? Dar la Setari..Video...la fel. iti apare imaginea, ceva? ce iti scrie acolo? de obicei iti zice daca ai web sau daca nu-l detecteaza etc...
Dar pe yahoo messenger? Iti functioneaza correct?
Daca ai windows XP, du-te in My Computer. si jos ar trebui sa ai web`ul, porneste`l si vezi daca merge.
Solutia: 1
Instaleaza driver-ul de la camera web, il ai pe CDul camerei, sau dupa model/serie poti descarca de pe NET driver-ul.
Baftawinking

Răspuns utilizator avertizat
| xgamerz a răspuns (pentru L96):

Poi, singura solutie, incearca web-ul pe un alt PC/laptop, si vezi daca acolo functioneaza...