| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare.Deci,eu mi-am luat un telefon acum vreo 3 luni(Samsung A5 2017). Sunt incantata de el, insa ma enerveaza un singur lucru.Sa zicem ca stau pe Insta sau musical.ly(care sunt niste aplicatii "mai mari", gen iti ocupa mai mult spatiu de stocare.Si daca le folsesc cam 10-20 minutese blocheaza si se reporneste telefonul FARA SA FIE INCINS(dar nu se intampla asta in fievcare zi).Si se intampla asta cam de 3-4 ori pe zi, depinde at folosesc telefonul.Imi puteti spune va rog motivele pentru care se stinge si cum as putea sa fac sa nu mi se mai intample asta?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Boala specifică Samsungurilor din 2016 în coace.Softul.Fiind ca e în garanție îl poți preda spre resoftare în service fără să plătești nimic.Dezavantajul e că procedura zică îți rezolvă problema în 30 de zile.

| gelu1970 a răspuns:

Esti incantata de el dar nu te incanta cum functioneaza. inca ai garantie daca l-ai cumparat nou. asa ca mergi la ei inainte de orice.

| xGamerZ212 a răspuns:

Cel mai sigur e softul, du-te la un service autorizat, unde sa-l reinstaleze.