| fldany2013 a întrebat:

am o intrebare despre airsoft : Daca imi achizitionez un pistol airsoft imi va trebui autorizatie? Dau funda, scuzati-mi categoria!

Răspuns Câştigător
| elyfel a răspuns:

Da ai nevoie de autorizatie de la politie.

17 răspunsuri:
| CristianPreda a răspuns:

Da ai nevoie de un permis port-arma, parca de la politie.

| Aniquel a răspuns:

DA.

| RazvanVlad a răspuns:

Nu ai nevoie de nici o autorizatie da-i pace la anonimel6541 ca nu stie ce vorbeste ai nevoie de 18 ani citeste pe site-urile de specialitate

| elyfel a răspuns (pentru RazvanVlad):

Sa crezi tu aia! Stiu despre ce vorbesc, daca n-as sti n-as vorbi, ok?

| RazvanVlad a răspuns:

Anonimel6541 esti atata de prost incat nu sti ce vorbesti cu sa iti trebuiasca acte de la politie esti batut in cap practim airsfot ce 4 ani si nici o data nu am avut nevoie de ceva de la politie. tu cred ca esti ceva copil de 12-13 ani are a cautat repede pe google si a dat de un raspuns eronat ca sa te convingi uite aici cel mai mare site de airsoft din Romania:http://www.airsoft.ro/faq.php#permis data viitoare intereseaza-te inainte de a induce oameni de aici in eroare

| fldany2013 explică (pentru RazvanVlad):

Cun ii pot lua funda lui ala si sa ti-o dau tie?

| RazvanVlad a răspuns (pentru fldany2013):

Nu cred ca se poate, dar nu imi este mie de funda eu am raspuns numai sa te ajut

| elyfel a răspuns (pentru RazvanVlad):

Desteptule care esti am 16 ani! Ce crezi tu e una dar cine esti tu sa ma critici pe mine, ai? cine te crezi! si pentru tine sunt fata! asa ca ti-as sugera sa nu mai comentezi nimic despre mine asa cum nici eu nu comentez despre tine.o zi buna sa ai1

| RazvanVlad a răspuns (pentru elyfel):

Pff desteapto daca nu stiai raspunsul corect nu trebuia sa ii raspunzi, si dupa aceea nu trebuia sa te tii tare in clanta ca sti despre ce vorbesti si tu esti ceva piti care nu are mai mult de 15 ani deci taci din gura

| elyfel a răspuns (pentru RazvanVlad):

Bine,,da la altii nu le zici? de ce m-ai gasit pe mine.ca si altii au zis cam ce am zis eu.

| RazvanVlad a răspuns (pentru elyfel):

Nu stiu, pentru ca tu ai primit funda. Dar te rog de acum incolo ianinte de a raspunde la o intrebare si nu esti singura de raspuns documenteazate inainte.

| elyfel a răspuns (pentru RazvanVlad):

Bine.Pace.Cred ca ai dreptatehappyRecunosc. Poate am gresi.Raspunsul pe car l-am dat, mi-a veni in minte pentru ca am vazu filmul acela american Stop or mum will shoot, daca l-ai vazut.Si de acolo mi-a venit raspunsul(secventa in care batrana cumpara un pistol de la un magazin si vanzatorul spune ca-i trebuie nu stiu ce).Dar pe langa asta mi-am zis ca daca cineva foloses-te o arma ar trebui sa aiba ceva care sa atasteze ca e sanatos la cap.
Cam asa mi-am zis eu.
Dar in fine, iti dau dreptatehappy
Imi place poza ta de profilhappy

| elyfel a răspuns (pentru RazvanVlad):

Si oricum funda aia nu ma ajuta cu absolu nimiic, pentru ca e virtualalaughing

| RazvanVlad a răspuns (pentru elyfel):

Merci. nu iti trebuie decat 18 ani pentru ca armele de airsoft in legislatia Romaniei sunt considerate jucariilaughing

| Adrian292929 a răspuns:

Nu, pentru armele de airsoft nu este necesar permis port-arma deoarece aceste arme se considera jucarii. Insa trebuie sa ai 18 ani pentru achizitionarea unei astfel de replici, daca comiti un act de intimidare cu aceasta arma ti se va face dosar penal si replica iti vafi confiscata.

| benimihoc a răspuns:

Armele aisoft sunt foarte puternice dar nu este nevoie de permis cauta ori unde vrei sa vezi ca nu trebuie

| zipmedia a răspuns:

"Conform legislatiei in vigoare nu aveti nevoie de permis port arma pentru replici airsoft. ATENTIE! Legea pedepseste orice act de intimidare, vatamare sau abuz cu ajutorul unei arme, indiferent daca este o arma airsoft sau una reala cu glont."
http://www.airsoft-cluj.ro/utile/intrebari-frecvente-html.html#21