| Stephhhan a întrebat:

Buna TPU.

Am o intrebare la care nu imi pot raspunde si aparent nici netul. Am un pc HP 3500 MT, doar ca placa de baza nu este specificata sub nici o forma nici pe site si nici programele de genul Everest sau "sistem information" de la windows nu detecteaza placa de baza.

Eu ca procesor pe acea placa am un I3. Aveti idee daca pot pune un I5?

Daca o placa de baza este compatibila cu un I3 atunci este compatibila si cu un I5?

Spuneti-mi ce as putea face sa aflu ce procesor imi pot cumpara va rog frumos. OFER FUNDA + VOT.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Ce net prost ai...
Asta ce e? http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/public/display?docId=emr_na-c03364240

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-ati programul 3dp chip si o sa-ti arate placa de baza sigur! Daca ai i3 pe ea ar trebui sa mearga sigur si un i5, dar trebuie sa fie apropiat de vechime cu procesorul tau, sa nu fie un i5 foarte recent, findca e posibil sa nu-ti mearga, intra pe cpu benchmark, vezi din ce an iti este procesorul si cumara-ti un i5 de aceeasi generatie!