| dayana12 a întrebat:

am o intrebare la info, mai precis programare. Nam prea inteles ce a zis profa. Nelamurirea mea este despre c++, adica stiu sa rezolv probleme doar in pseudocod, dar nu stiu sa le scriu in c++, as vrea sa stiu ce inseamna cout main avoid etc. si alte chestii de astea. Tot ce stiu e ca incep cu # si ca rezolvarea problemei o scriu intr paranteze { }

3 răspunsuri:
| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Daca ai nevoie de rezolvari la probleme intra aici www.maine.eu.nu

| dacsa a răspuns:

Probleme rezolvate la informatica in C++
http://informaticasite.ro/

| RDP a răspuns:

Cout> =afiseaza
void main =functia principala
Din ce inteleg esti la inceput cu limbajul C++... Pe parcurs o sa intelegi cu ce se intmpla informatica (daca esti pasionat)! Mult succes!