| AntoniaLove1234 a întrebat:

am o intrebare legata de telefonul iphone 5, merita sa mi-l cumpar? funtita :*

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Nu, nu merita, cu banii aia iei un Samsung peste orice iphone existent happy
dar daca vrei sa te dai mare ca ai Apple desi e slab la performante ia-l.
daca vrei performanta si stabiltiate mare, sa poti sa te joci orice, poti conecta un stick, hard extern, card iei Samsung.
faci cum vrei.
Contact:
Skype/Mess: sas.samp
Email: sasn3t@gmail.com

3 răspunsuri:
| NeluFerchi a răspuns:

Doar daca vrei sa 'fii la moda' ar merita. adevarul e ca iphone-urile sunt chiar faine. dar ca performanta nu e mare branza; de banii aia iei un Samsung glaxy note 3 sau un Nokia lumia 1520 care au ecran de 6 inci nu de 4; sau un Sony xperia z1 de 5 inci - telefoane adevarate cu procesoare cu 4 nuclee. 2 sau 3 gb de RAM. camere de la 13 mpx pana la 41 la Nokia lumia 1020

| Seby90 a răspuns:

Da, daca vrei sa dai mai multi bani pe un sistem de operare decat pe un telefon iti iei iPhone. Daca vrei sa dai bani pe aceiasi stabilitate si performanta ca pe un iPhone iti iei Nokia. Daca vrei sa fii ca baietii, iti iei Samsung, ca deh e ultima fita si e peste iPhone. Daca vrei un telefon elegant, ai putea incerca un HTC One (printre favoritele mele smartphoneuri).

O lista de recomandari ar fi...

Nokia lumia 625 / 1020 / 1520; HTC One, Galaxy Note (de ce ai lua s4 cand note face tot ce face s4 si multe alte chestii in plus); Moto G (in functie de ce ai nevoie)
625 = ecran mare, performant, accesibil
1020 = camera cu telefon
1520 = tableta deghizata in telefon

Ai putea lua un iPhone, de ce nu, e cam piperat, dar personal iti spun ca este facut pentru oameni stupid de prosti, este performant (Chiar daca nu are 100 core si 4 tera ram ca un Samsung), sistemul de operare este foarte bine optimizat.

Ai putea merge pe mana. lagdroidului, de ce nu. Dar desigur va trebui sa fii constient de faptul ca google iti va colecta toate datele si va stii constant unde te aflii, unde ai dat check in si etc etc. Dar daca stau bine sa ma gandesc... toti fac la fel.

Deci ce sa fie, goagle, Microsoft sau Apple? Asta te intrebi prima oara, dupa te intrebi daca consumi media (Filme / muzica), si dupa te intrebi daca esti un tech addict, un nerd sau un simplu utilizator de telefon si facebook machine in aceiasi carcasa.

| GeorgeGabriel a răspuns:

In loc sa iti iei iPhone mai bine iti iei un 's3 's4 sau un galaxy note(asta ar fi alegerea mea) dar iPhone ii mai mult un o fita pentru a fi in pas cu lumea "buna"