| MarcelGrigore a întrebat:

am o intrebare pentru cei care au Orange home tv prin satelit, daca au probleme cand vine o ploie mica si niste nouri (mai functioneaza se mai vede ceva?). Ca la mine la orice ploie nu conteaza mica sau mare nu mai fuctioneaza (lipsa semnal ), are cineva schimbata antena lor cu una mai mare?

Răspuns Câştigător
| cyberalex a răspuns:

Este normal sa se intrerupa cand ploua sau sunt nori mai grosi.
Nu marimea antenei conteaza ci calitatea componentelor (de la LNB, cablu, mufe, switch-uri, etc)
Ca regula generala: cu cat ai mai multe legaturi (cablu nu este dintr-o bucata) semnalul este mai slab.