| Ochi_Teodora_1995 a întrebat:

Bună, TPU! Am o întrebare şi nu ştiu dacă e stupidă. Ce se întâmplă dacă şterg extensiile acelea din calculator?

3 răspunsuri:
| antonG a răspuns:

Te referi la extensiile din numele fisierelor, adica poza "Fotografie.jpg" sau "Melodie.mp3" sa apara doar "Fotografie" sau "Melodie"?
Pentru treaba asta intra in Control Panel -> Appearance & Personalisation -> Folder Options -> Tab-ul View si bifeaza "Hide extensions for known file types".

Sa nu incerci sa redenumesti fisierele stergand extensia, fiindca poti sa le strici.

| K0sti a răspuns:

Mai mult decat stupida! Care extensii, de par?

| Just4Joker075 a răspuns:

Vrei sa le stergi sa nu mai apara, nu? Nu se intampla nimic happy