| Radu_Ionut_1993 a întrebat:

am o intrebare vreau sa schimb internetul (acum am de la telekom ) eu stau la sat si nu stiu daca are digi sau upc tras cablu stiu ca in capatul satului are o firma tras fibra optica dar nu stiu daca e upc sau digi (Veresti Suceava).

Răspuns Câştigător
| Peridava a răspuns:

Daca e tras cablul pana la marginea satului, e usor de extins. Cunosc zona, Verestiul nu e mare. Dar nu pot sti ce firma e acolo. Mergi la acea firma si intreaba de la ce firma au cablul.

2 răspunsuri:
| xZeRoReSpEcT a răspuns:

Digi are fibra optica

| Lxrdszn a răspuns:

Ai spus la capatul satului, asta inseamna ca nu e un ''oras'' foarte mare, eu ti-as recomanda sa te duci sa vezi. am si eu net de la upc si sunt foarte mandru de el, merge perfect, nu cade internetul mai de loc, doar cand sunt probleme de la ei asta foarte rar (odata la 2 ani)