| pantera_6581 a întrebat:

:*:*:* Am o mare,mare,mare problema. Ieri vorbeam prin mesaje, si deodata am observat ca ultimul mesaj nu s-a remis. Pana in momentul respectiv am trimis in jur de 500 de mesaje. M-am gandit ca e memoria plina,si le-am sters pe toate, apoi am incercat din nou. Degeaba! Am vrut sa sun prietenii cu care vorbeam prin mesaje ca sa ii pot anunta de telefonul meu cu probleme. Dar surpriza: nu puteam sa sun. Ce dragut nu? imediat am sunat la 333 si pauza. Nu mergea nimic ca si cum nu as avea cartela in telefon. Am scos bateria,cartela,le-am pus la loc si degeaba. Vina e a cartelei,pentru ca am mutat-o intr-un alt telefon si nu merge,desi cartela din respectivul, mergea in telef meu. Mentionez ca mi s-a mai intamplat asa ceva ....odata..de mult,dar pentru putin timp, nu ca acum. De ieri de la 6 jum..pana acum, nu si-a revenit. Ce pot face? Dau fundita pentru cel care ma ajuta...Imaginati-va ca sunt distrusa crying serios, din pacate nu rezist deloc fara telefon.

Răspuns Câştigător
| Lm10 a răspuns:

NU de unde ti-ai luat telefonul, ci de unde ti-ai luat cartela, mergi la Vodafone sau de unde ai tu cartela si te rezolva imediat sau suna la un operator happy

11 răspunsuri:
| alexalexandrusincerul a răspuns:

Mergi la magazinul de unde l-ai cumparat,si imediat ti-l face. Oricum, nu ai de ce sa fii distrusa, acum toata lumea e cu telefoanele, dar acum sute de ani, nici nu ii trecea nimanui prin cap de asa ceva.

| pantera_6581 explică (pentru alexalexandrusincerul):

Daca e vorba de unde mi-am luat telefonul, e cam imposibil. X_x (e luat din Grecia) poate o sa ma duc la un magazin oringe(desi telefonul meu e Vodafone 555 blue)

| alexalexandrusincerul a răspuns (pentru pantera_6581):

Gaseste-ti si o preocupare, telefonul nici nu trebuie sa iti ocupe mult din timp.Stiai ca, daca le folosesti in exces, pana si telefoanele mobile dauneaza?

| pantera_6581 explică (pentru alexalexandrusincerul):

Preocupari am multe, si stiu ca telefonul imi dauneaza, cu radiatiile lui, ca asta imi zice si mama de 4500 de ori pe zi! dar asa m-am obisnuit.Dorm cu telefonul in mana, la scoala il tin pe banca, pe strada nu pot sa il bag in buzunar ca e mai comod sa il tin in mana...nu prea pot sa renunt la el, si acum e langa mine:X

| alexalexandrusincerul a răspuns (pentru pantera_6581):

Mama ta te invata de bine.Cati ani ai? Este in functie si de asta.

| pantera_6581 explică (pentru alexalexandrusincerul):

15puppy dog eyes dar nu cred ca e in functie de anilaughing

| alexalexandrusincerul a răspuns (pentru pantera_6581):

Este,pentru ca la 15 ani nu este tocmai bine sa umbli cu prietenii, pentru ca te pot influenta in rau.inca nu cunosti pericolele la care te poti expune, poate cand vei mai creste iti vei da seama.Cat despre telefoane, nu esti numai tu.Asa sunt toti adolescentii din ziua de azi, din pacate.Ei nu mai cunosc ce este aia cultura, telefoane si distractie cat cuprinde

| pantera_6581 explică (pentru alexalexandrusincerul):

Si la 15 ani ce trebuie sa ai? prieteni imaginari? nu ti se pare ca tocmai la varsta asta trebuie sa iti faci prieteni? dar tu cati ani ai?

| Lm10 a răspuns (pentru pantera_6581):

NU de unde ti-ai luat telefonul, ci de unde ti-ai luat cartela, mergi la Vodafone sau de unde ai tu cartela si te rezolva imediat sau suna la un operator happy

| YouNoob a răspuns:

Iei cartela si te duci la un shop, nu la un dealer si le ceri o alta cartela cu acelasi numar.

| pantera_6581 explică (pentru YouNoob):

Pai daca doar asta am de facut, mai bine imi iau o cartela noua. nu? asa ca nu sunt pe abonament, si imi pierd oricum minutele si mesajele pe care abia le-am activat+creditul de vreo 2 e;

| YouNoob a răspuns (pentru pantera_6581):

Poti sa iei si o cartela noua, decizia iti apartine...