| rareslord123 a întrebat:

am o mare problema acum 3 luni mi-am luat Avg 30 de zile fara plata, dupa aia mi s-a terminat si l-am dezinstalat si iar l-am luat tot asa de 3-4 ori, acum nu pot sa dezinstalez antivirusu nici sa mai i-au nici un antivirus gen AVG.De fiecare data imi cere licenta la deschiderea PC. NU MAI STIU CE SSA FACnu pot sal instalez nici sa-l dezinstalez am incercat si cu control panel si cu unisttall da degeaba. pana Pana la urma m-am dus in C si am sters folderele dar au mai ramas cateva. Ce pot sa fac sa il dezinstalez normal si sa pot sal instalez dupa aia? AJUTOR

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Am avut si eu o problema cu AVG, aproape tot asa ca tine, doar ca eu vroiam sa trec, dupa cele 30 zile, pe AVG free(spunea ca se poate) dar n-am reusit. Dupa ce am incercat cu uninstall si un program de dezinstalare si nu am reusit am descarcat un programel gratuit, se numeste Unlocker si cu acesta am reusit imediat sa sterg toate ramasitele. Incearca si tu si cred ca o sa reusesti. Si altadata sa faci dezinstalarea cu programul propriu de dezinstalare, toate programele bune antivirus au si program de dezinstalare si cu acesta merge foarte usor dezinstalarea. Dupa ce reusesti iti recomand 3 programe gratuite, impreuna fac cat un program antivirus bun: antivirusul avast! 6 free (Avira 2011 free ori AVG 2011 free), Malwarebytes’ Anti-Malware şi un firewall dintre ZoneAlarm ori Comodo Firewall. Pe toate le poţi descarca de pe site-urile oficiale. Succes şi numai bine!