| Edyez a întrebat:

am o mare problema cu pcul, deci am intrat pe pc, am intrat pe mozila sa vad ceva totul OK, bun, acum 3 zile am descarcat un program de optimizare numit Advance system care 10 free si nu l am folosit doar atunci si nu s-a intamplat nimic, dar acum dupa ce am iesit de pe mozila si am dat sa intru pe un joc mai intai am zis sa I dau o optimizare cu el am pornit si boost mod si ies din el, dau pe joc si vad asta https://imgur.com/a/T7Vd1 am facut poza de pe tel deoarece de pe pc nu pot face nimic, deci am dat pe joc si a aparut ceva, am zis ma programul asta a sters ceva din joc de aia, dar GHICI CE, nu merge sa dezinstalez nimic, toate programele au iconita aia pe ele de zici ca s sterse, nu merge regedit sa intru in el, nimic, doar in cmd commander.com de astea, si toate programele pornesc ca in poza va rog frumos daca stiti CE aa putea face, orice raspuns e bine primit va rog, dau funda.

Răspuns Câştigător
| KronstadtResurrection a răspuns:

Click dreapta pe fiecare iconita in parte --> Properties ---> click pe Change Icon ---> dublu click pe iconul ales in fereastra deschisa ---> click pe Apply. De multe ori se intampla sa fie nevoie sa faci acest lucru de doua ori pentru fiecare icon in parte. Succes.

8 răspunsuri:
| missfatadelatara a răspuns:

Dezinstalezi progrămelul ala frumos si nou instalat.

Nu merge?
Reinstalezi Win

| CristianAndrei2016 a răspuns:

Incearca sa stergi acel program din Control pannel-unistall programs

| Edyez explică:

Dar nu ma lasa sa sterg nimic din control panel.

Răspuns utilizator avertizat
| Edyez explică:

Din pacate nu merge shift, dar am observat ceva, din tot, doar advance system care nu merge sters din control panel.

| Edyez explică:

Am sters toate fisierele lui si pana la urma s-a sters si din control panel, dar problema a ramas asa.

| Edyez explică:

Am rezolvat inca o chestie, nu ma lasa sa bifez sa deschid merei cu executabilu mozila de ex, dar pana la urma am facut o sa porneaca, dar de chestile alea de pe imaginile la programe de apar zici ca s sterse cum scap?

| Edyez explică:

Am gasit mai pe scurt problema, nu ma lasa sa bifez always run this program with... Si din cauza asta trebuie sa selectez cu ce sa se deschida, dar treaba asta are 100% o rezolvare, ma poate ajuta cineva?