| mirelutza21 a întrebat:

happy Am o mare problema! De curand(adica chiar azilaughing ) am primit pe calculator un mesaj de genul"Politia romana va da amenda de...(din cauza ca am piratat,cica)".Si dupa ce am primit acest mesaj am observat cum mouse-ul de la computer se misca de unul singur si ecranul se facea dintr-o data negru si revenea la loc:-s Nu stiu ce sa facthinking,dar banuiesc ca este un virus facut de hackerithinking Oricum, VA ROG MULT DE TOT ajutati-ma!:-s Cel mai bun raspuns primeste FUNDA!winking

Răspuns Câştigător
| pozeanimate a răspuns:

Http://download.bitdefender.com/......IcePol.exe

descarca,intra in safe mode si scaneaza pc
in safe mode intri cu f8 atunci cand porneste pc in continuu dai pe f8
alegi safe mod si dai enter

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este un virus. Aici: http://www.faravirusi.com/......ia-romana/ gasesti modul de devirusare.

| rater1994 a răspuns:

E virus stai linsitit.Dai o reinstalare si nu vei mai avea treaba.

| mirelutza21 explică (pentru rater1994):

laughing Ok, dar observ ca pana acum 3 dintre voi ati folosit cuvantul "linistit", care se foloseste la genul masculinlaughing.Eu sunt fatalaughing,"mirelutza21"?!laughing

| rater1994 a răspuns (pentru mirelutza21):

Una acolo una dincolo tongue

| alina101 a răspuns:

Stai linistit ceva de genul asta mi-a aparut si mie pur si simplu pe ecran.Mie imi spunea ca daca nu vreau sa ma amendeze politia sa ma duc sa bag niste bani in nu stiu ce cont in 24 de ore.Dar nu s-a intamplat nimic si a trecut mai mult de o luna!

| mirelutza21 explică (pentru alina101):

Sunt fata apropolaughing Oricum, iti multumesc ca ai raspuns!winking

| AntoniaCristina a răspuns:

Nu e virus.Fi atenta e un program care daca stii user+perola cuiva de la pc intri pe computerul lui si faci ce vrei.Iar hakerii astia le stiu pe toate si iti intra, trebuie sa dowloadezi programu si dupa sa pui parola.Acum am uitat cum se cheama...

| Șhoghetăn a răspuns (pentru AntoniaCristina):

TeamWiever?winking la ala nu iti poate intra daca nu ii dai tu parola si id'u si ala automat se schimba zi de ziwinking

| adriann31 a răspuns:

Ar fi haios sa actioneze in felul asta Politia. E doar un virus idiot

| Vio_Vio_1995 a răspuns:

Lol frate vezi ca politia romana e un virus ft naspa... daca nu ti s-a instalat "din greseala"un keyloger pe pc atunci cu siguranta iti va vatama fisierele ...recomand o formatare + o reinstalare de windows big grin