| secret96 a întrebat:

Am o mare problema, pana acuma am avut messengerul 10 si am dorit sa imi instalez 11 big grin. Astazi am facut porcaria de a dezinstala cel vechi [10] si apoi am incercat sa il instalez pe 11.
Insa imi spune ca am ceva eroare

" A network error was encountered.
Do you want to retry the download? "

Si efectiv nu ma lasa sa mai instalez nimic, nici 10 nici 11. Vreau inapoi messengerul crying. Funda sad crying

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Descarcă şi instalează ultima versiune de Messenger de pe site-ul OFICIAL :

http://messenger.yahoo.com/download/

| DDCC a răspuns:

Dezinstaleaza messengerul de tot(toolbar-uri, emoticons tot ce apartine de el) cu revouninstaller si ia versiunea de la Messenger de la ei de pe site (www.yahoo.com). Sigur sunt ceva fisiere corupte sau lipsesc cateva din installul tau curent. Scaneaza si cu un anitivirus performant ca sa vezi daca ar fi problema cu worms, troieni, virusi. Pot incerca cu Bitdefender Total Security 2012(free trial).

| secret96 explică (pentru DDCC):

Am NOD32 antivirus...big grin. Tot nu stiu ce sa fac, am sters tot ce aveam si tot asa imi spune sad

| LittleEvil666 a răspuns:

In primul rand vezi sa nu fie vreo eroare la serverele yahoo se mai intampla si eu am patit-o mai demult.Sunt supra solicitate sau mai cad.
In al doilea rand incarca sa cureti registrii s-ar putea sa fi ramas ceva pe acolo dupa ce ai dezinstalat vechiul Messenger.
Incerca CCleaner pentru a sterge registrii si incearca dupa aceea.

| iuliatntbumbum3107 a răspuns:

Pai eu cred ca nu ai dezinstalat corect primul messenger, cheama pe cineva care se pricepe mai bine, pana atunci poti sta online de pe meebo sau multe alte retele de socializare, 2-3 zile nu se intampla nimic daca stai fara