| lov343v3rally a întrebat:

Am o mica mare intrebare: as vrea sa imi cumpat de craciun un Ipad, dar nu stiu exact ce poate face... Dar cel mai important: Poti sa suni de pe el? Puteti sa imi dati cateva detalii despre aceasta tableta?
P.S.: Eventual puteti sa imi mai recomandati si alte tanlete de pe care se poate suna?
Multumesc anticipat, dau fundita happy

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca habar nu ai ce face in mod sigur nu ai nevoie de asa ceva, vrei doar sa fii la moda. Mai bine i ati un telefon macar pe ala stii sa il folosesti

| catalynx a răspuns:

O tableta este un fel de pc mobil deci merge sa dai si apeluri de pe ea.

Uite aici mai multe informatii
http://ro.wikipedia.org/wiki/IPad

| myruna2012 a răspuns:

Este bine cum ai scris ''ipad'' pentru ca ''ipod'' este un fel de mp3...

NU poti suna de pe el!

Dar pana la urma e foarte fain ca poti sa navighezi pe internet cu un abonament la un furnizor de telefon(cosmote, Vodafone, Orange) si cu un abonament internet pe ipad poti avea net oriunde...

Aplicatii foarte faine!

De exemplu : angry birds, mess, itunes...
Eu ca ma trezeam noaptea il deschideam si ma jucam pe net 1 ora pana imi venea somnul la loc big grin

Pentru alte informatii : id mess : pribekmiruna

Cumpara-l!

| Koala a răspuns:

In primul rand se scrie ''Ipod''.Nu poti suna de pe el doar poti sati salvezi contactele dar de sunat nu merge.Pe el poti sa faci foarte multe chesti de exemplu sa citesti ziarul sa te uiti la un film sa te joci la jocuri etc.Dar in principal trebuie sa ai net sa te uiti la ce ti-am zis mai sus in afara de jocuri.Jocurile le descarci pe internetul de la pc si le bagi in ipod prin cablu de date.Eu te sfatuiesc sa-ti iei un iphone 4, 4s, 5 is foarte bune si poti suna de pe ele

| AaNdYy a răspuns (pentru Koala):

Se referea la tableta iPad, daca nu sunteti destul de destepti si habar n-aveti in domeniu, atunci nu mai comentati!

| AaNdYy a răspuns (pentru Koala):

Marea parte a tabletelor nu pot suna, nu stiu daca exista sau nu tablete de pe care poti sa apelezi printr-o retea mobila
Tabletele sunt ca niste calculatoare, de exemplu pe PC ai Skype, Messenger si alte programe de chat (care pot fi instalate si pe iPad), in care poti vorbi cu microfon, dar de sunat la un numar gen 072726217 nu poti.
Daca vrei ceva de pe care poti sa suni, ia-ti un telefon.

| suntserios a răspuns (pentru Koala):

Esti prea tare. ipod e una si ipad e ala. Esti ca blondele alea care se intrebau cum se spune corect Irak sau Iran.
E plin TPU de specialisti si meseriasi care habar nu au ce scot pe gura.