| dede1995 a întrebat:

Bună TPU am o nelamurire:
Am un navigator de la Garmin, dar a-și dori să știu dacă îl pot folosi ca și un ecran secundar la laptop, cum? De ce program a-și avea nevoie sau ce să fac cu navigatorul?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-ne modelul acelui navigator, ca sa vad ce conexiuni are, dar in general un navigator este doar un navigator si nimic mai mult!

| anonimg a răspuns:

Nu stiu daca poti sa faci asa ceva. Pentru ca navigatorul tau are un sistem de operare al lui, si nu este ca un monitor. De aceea nu cred ca poti sa il folosesti ca un monitor.

| dede1995 explică (pentru anonim_4396):

Este un model de la Garmin. nu stiu exact.

| dede1995 explică (pentru anonimg):

Asta stiu ca are un sistem de operare. Dar daca asi dezasambla navigatorul si asi scoate ecranul de pe placa lui de baza oare nu exista un adaptor sau ceva mufa sa imi transforme din mufa aceea de pe placa lui in una VGA sau HDMI(ori ceva mufa compatibila cu un port al laptopului)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru dede1995):

Pai si tu, vrei ca eu sa ghicesc modelul, ca sa imi dau seama de detaliile acelui navigator, ce poate, ce nu poate, ce iesiri auxiliare are si etc? Stati asa ca sigur gasesc...rolling on the floor

| anonimg a răspuns (pentru dede1995):

Daca îi scoti placa de baza, cum o sa se mai aprindă el? Nu va mai avea nici mufa de conectare.
Daca e defect atunci poti sa îl dezmembrezi; dar daca mai este bun e mai bine sa îl vinzi.

| dede1995 explică (pentru anonimg):

Ii model destul de vechi! Nu are rost să îl vând.

| anonimg a răspuns (pentru dede1995):

Oricum, ce vrei tu să faci cu el nu merge.
Nu stiu daca merge să-l folosești la programul buy back - adică să îl dai pe acesta vechi si sa iti iei unul nou. Iti vor face reducere la cel nou vreo 10%. Daca te hotărăști poti incerca la Altex, mediagalaxy.

| dede1995 explică (pentru anonimg):

Mulțumesc mult de informație