|

Buna TPU! Am o nelamurire. Daca reinstalezi windows-ul vei avea performanta mai mare in jocuri (fps) decat aveai inainte? Ma refer ca, cu timpul, windows-ul mai trebuie reinstalat. Si daca da, care ar fi cea mai buna optiune?

1. Sa reinstalezi windows-ul fara a iti pierde datele si jocurile?

2. Sau sa reinstalezi windows-ul si totul sa iti fie sters?

Si care ar fi o metoda mai buna de a-ti reinstala windows-ul? Sa te duci la setari si sa dai ''resetare PC'' sau sa descarci instalarea de pe site-ul oficial (gratis) dupa care sa ''heckuiesti'' windows-ul ca sa nu expire? Am vazut ca pastrarea datelor si jocurilor poate fi accesata in ambele cazuri. Dar va rog mult sa imi raspundeti la TOATE aceste intrebari fiindca nu stiu ce sa fac. O optiune mai buna ar fi optimizarea zilnica a hard disk-ului?

3 Raportează Evaluează
3 răspunsuri:
| a răspuns:

Nu are legatura una cu alta, fps uriile sunt rezultatul placi video, cpu, memoria ram

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
Răspuns utilizator avertizat
| a răspuns:

De ce ai vrea sa iti reinstalezi windows-ul? Nu o sa ai o performanta mai mare in jocuri!
Windows-ul se reinstaleza atunci cand intampini o problema sau ai virusi de care nu mai poti scapa sau cand cummperi un PC nou dar acolo se instaleaza nu reinstaleaza!
Mare lucru nu o sa faci in jocuri!

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează