| ASMA14 a întrebat:

Buna TPU am o nelamurire.De ceva timp cand scriu mesaje in chat-ul Instagram urmate de un punct gen (bravo.sa ) imi apare un link. E posibil sa fie virus? A mai patit cineva?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Lasa un spatiu intre punct si cuvantul urmator, astfel nu va mai aparea nimic, este normal sa-ti apara site deoarece asta-i formatul unui site, cum este tpu.ro asa sunt mai toate in afara de cele cu.com deci este normal sa-ti apara site daca tu scrii in asa fel incat telefonul sa inteleaga ca vrei sa trimiti un site.

| ASMA14 explică (pentru RB26DETT):

Multumesc frumos!

6 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Daca ai fi stiut romana de asemenea ai fi stiut ca dupa punct se lasa spatiu, altfel se formeaza un fel de extensie care se citeste ca link, complicat.
Lasa spatiu intre punct si urmatorul cuvant si totul o sa fie bine.

| ASMA14 explică (pentru Clorox):

Daca nu am lasat spațiu inainte de punct, nu inseamna ca nu stiu limba Romana.Nu stiu de unde ai dedus tu asta, dar asa se gasesc aici persoane "super inteligente"

| Clorox a răspuns (pentru ASMA14):

Am dedus asta dupa modul tau de a scrie, e clar ca nu prea faci parte din categoria ''super inteligent''. Ba chiar asta inseamna.

| ASMA14 explică (pentru Clorox):

Am scris destul de corect!

| OpieSamcro a răspuns:

Da, si eu patesc, a fel.bravo.sa