| UnderCovor a întrebat:

Am o nelămuriri. Aș vrea sa folosesc căștile de la calculator care sunt pe usb la telefon(telefon cu micro usb) Aveti cumva vreo idee cum as putea face asta?

1 răspuns:
| Zangetsu a răspuns:

Pentru a conecta acele casti la telefon Iti trebuie un cablu de tip USB OTG (on the go), dar asta va functiona numai daca telefonul tau suporta aceasta tehnologie USB OTG, care consta in faptul ca poate furniza energie de la telefon catre un alt dispozitiv conectat, adica sa poti oferi energie de la telefon la casti.