| m3nto5 a întrebat:

Am o notebook Lenovo Ideapad z510, avind 2 placi video: Intel HdGraphics4600 si Nvidia GeForce 740M. De ce la jocuri imi arata doar placa Intel HdGraphics4600?

1 răspuns:
| Amadeus1202 a răspuns:

Pentru ca aceea este placa "principala", dar doar pentru ca iti arata asa in jocuri nu inseamna ca pe aceea o foloseste. Si eu am laptop cu doua placi video si tot ce trebuie sa fac e sa schimb niste lucruri prin Switchable Graphics, acum nu stiu cum e la Nvidia eu am ATI