| Ayy123 a întrebat:

Buna TPU.
Am o placa de baza Am3+ Msi 760Ga-P43(FX) Cu un procesor FX 6300 si nu da semnal cand porneste.Toate ventilatoarele pronesc, fara beep-uri.Se poate sa aiba nevoie de un Bios update? Placa o am de la un Prieten procesorul l-am cumparat eu.(Memorie ram:XMS3 1600 MHZ 4GB, Placa r9 380 4gb)Tin sa informez ca restul componentelor functioneaza cu o placa de baza Asrock 980UDE cu ultimul update.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Pre ok. Incearca diferite combinatii cu memoria ram. Daca nu vrea, la garantie.

8 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Ai inteles acum de ce a scapat prietenul de placa.

| Ayy123 explică (pentru TrăieşteClipa):

Mi-a dat-o mie deoarece a schimbat pe Intel, El avea pe aceasta placa un Phenom x4

| K0sti a răspuns:

Pai daca nu porneste cum ii faci update de bios?

| KLiNK a răspuns:

Adica cum "nu da semnal cand porneste"? Sa inteleg ca monitorul nu se aprinde da? Dar sistemul porneste.

| sltlp a răspuns:

Si sursa pe care ai probat este aceeasi in ambele sisteme?

| Ayy123 explică (pentru CPAElites):

Da dar uita-te ca in dreptul procesorului ii versiunea de la bios.

| Ayy123 explică (pentru sltlp):

Sursa functioneaza Thermaltake 550w