| anonim_4396 a întrebat:

am o placa de baza de la msi "k9vgm-v" si vreau sa ii fac update de bios de la 1.3 la 1.6 pentru ca vreau sa imi schimb procesorul si am nevoie de bios 1.6, am cautat pe net cum sa fac update de bios si nu m-a ajutat nimic din ce am gasit, cei care se pricep explicati-mi va rog cum sa fac update cu un usb stik, sau daca mai stiti alte metode.Multumesc pentru ajutot happy FUNDA

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Acuma explica-ne si noua cum e posibil sa nu reusesti sa faci un nenorocit de update de bios. Vezi ca MSI are si un utilitar pentru Windows care face treaba asta.
Live Update 5
MSI Live Update 5 is a powerful and useful application for updating the latest BIOS and Drivers, saving you time and lowers the risk of updating. End-users can install and run the Live Update 5 software on their computers with the companion CD or downloading the app from the MSI website.

Features
- Automatically Detect the BIOS/Driver/VGA/Utility Update
- Support Microsoft Windows XP/Vista/7 32/64bit

| Randal a răspuns (pentru KodrutZ):

Am dat asa si imi spune ca am ultima versiune de bios instalata adica 1.3, eu am nevoie de 1.6

| KodrutZ a răspuns (pentru Randal):

Atunci probabil ca 1.6 e beta. Ia-o frumos si ii faci update manual.

| Randal a răspuns (pentru KodrutZ):

Cum? am incercat mai multe metode cu stik-ul si nu a functionat, de exemplu asta " http://service.msicomputer.com/......IOS_FD.pdf " am PLACA DE BAZA K9VGM-V, SI VREAU SA IMI IAU UN PROCESOR DUAL CORE DE 2, 5. uite aici lista cu procesoare suportate de placa mea de baza " http://www.cpu-upgrade.com/mb-MSI/K9VGM-V_%28MS-7253%29.html " imi cere bios 1.6 nu?

| K0sti a răspuns:

Obligatoriu un UPS! Altfel, daca ai ghinion, iti iei adio de la placa!