| UnOmOarecare2001 a întrebat:

Buna tpu...am o placuta ram ddr2 de 2 gb, am bagat-o ieri in pc si imi arata bluescreen, mai pot repara placuta cumva?
Dau funda

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Bluescreen nu inseamna ca o piesa s-a stricat. E doar o problema de incompatibilitate intre componente si trebuie cautata sursa acestei erori. Fie placa de baza nu suporta memoria ram montata de tine, fie e un plus de memorie pe care poate placa nu o suporta.
Pe de alta parte, se poate ca insasi memoria ram sa aiba probleme fizice, si atunci sistemul se protejeaza generand erori.
Va trebui sa apelezi la o persoana care are cunostinte IT, carei sa ii dai informatii detaliate despre sistemul tau si componentele detinute. Va sti sa-ti spuna care e problema.
Cauzele pot fi multiple si, necunoscand detaliile, nu putem identifica sursa erorilor.