| Iustin15 a întrebat:

am o plasma Samsung care de fiecare data cand o deschid imi apare imaginea 2 sec. iar apoi mi se intuneca ecranul.Merge sa schimb posturile, se aude si sunetul numai ca nu am imagine.Ce poate avea si cum pot rezolva problema?

Răspuns Câştigător
| Strugaru_Emanuel_1995 a răspuns:

Cred că ți s-a ars sau s-a umflat un condensator de la monitor. Dacă te pricepi să demontezi plasma, uită-te după un cilindru care seamana cu o baterie si e umflat intr-un capăt si schimbă-l. Dacă nu te pricepi, du-te la reparatii să ti-l repare.

2 răspunsuri:
| Ungureanus a răspuns:

Sigur e plasma? poate e lcd

| Iustin15 explică (pentru Ungureanus):

Una din ele trebuie sa fie...