| Robert_Robert_2001 a întrebat:

Am o problemã cu PC-ul. Când aprind PC-ul nu se vede nimic pe ecran, e negru...Am placã video integratã Nvidia GeForce...Ce aree?

Răspuns Câştigător
| DrMundo a răspuns:

Sunt 3 variante :
1. placa ta video e stricata sau are overclock (asta inseama ca a fost suprasolicitata)
2. windowsul tau este de vina, ai tras vr-un virus sau l-ai instalat prost sau incepe sa-ti respinga placa video
3. varianta cea mai probabila un slot de la placa de baza probabil s-a ars sau s-a stricat, ceea ce iti recomand sa faci este sa deschizi carcasa la PC sa scoti firele din placa de baza si sa le lasi vreo 2 minute asa, apoi sa le pui iarasi, pentru ca mai au "circuite in ele" ce pot afecta placa de baza. lasa-l cu firele scoase vreo 2 minute si apoi pune-le la loc, daca nu iti merge asa placa de baza probabil trebuie schimbata

1 răspuns:
| Ketch a răspuns:

Nu e el bun. Cumpără-ți altul.