| Peter28 a întrebat:

Am o problema. Cand vreau sa fac poze cu aparatul meu: Sony Cyber-shot, imi tremura mana si nu pot face o poza calumea. Iese in ceata si nu se vede bine deloc. Cum pot sa fac sa nu imi mai tremure mana cand tin aparatul in mana?

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Iei 100 de JP la bord(Jinars de prune) și apoi o să ai acuratețe de stativ.laughing)))(glumeam desigur) sau poți înceraca sănte ghidezi cu ambele mâini sprijind-o pe cea cu telefonul cu cealaltă. Succes

| darrio2007 a răspuns:

Ai probleme cu incheieturile? Iti troznesti degetele?

| popescu400 a răspuns:

Are dreptate YoBuDy. Tine aparatu cu 2 maini obligatoriu si incearca sa stai pe ceva gen scaun etc, sa ai mai multa stabilitate worried

| mixxjim a răspuns:

Pai mergi la medic sa vada de ce iti tremura mana asa de rau, poti avea o lipsa de calciu happy
Cand faci poza nu apesi pe buton direct din prima pana la capat sa faci poza, apesi usor pana pe la jumatate, se stabilizeaza imaginea si de-abia apoi apesi si restul pana la declansare.
Pentru aparat poti cumpara un trepied si asa poti aparea si tu in pozele pe care le faci atunci cand vrei asta.

| YoBuDy a răspuns:

Pai...cand vrei sa faci poze si esti cu cineva roaga-l pe el sa iti faca poze, incearca sa pui pe ceva... sincer e greu sa ti se raspunda la intrebare pentru ca depinde de tine, incearca sa il tii cu amandoua maini.

Succes

| BarcaDragos a răspuns:

Te controlezi sa nu ai Parkinson la doctor. Daca nu ai totusi bea niste calciu am auzit ca ajuta la controlul muschilor din corp.