| Mariana155 a întrebat:

Buna TPU am o problema cu aparatul foto. Cand mi-am facut poze si l-am deschis, se deschidea obiectivul si am tinut din greseala degetul pe obiectiv dar n-am apasat si acum cand incerc sa deschid aparatul nu se mai deschide obiectivul decat foarte putin si dupa scoate niste sunete ( de 3 ori ) si se inchide singur. Ce credeti ca pot sa fac sa mearga? Fara sa-l duc la reparat. Ca vreau sa il fac eu singura. Aparatul este asa :

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/23058/aparat-benq-c1030-490.jpeg

1 răspuns:
| trolololo a răspuns:

La service cu el. S-a defectat mecanismul care scoate afara obiectivul.