| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul. Azi l-am mutat in alta camera si nu mai merge. Aseara mergea perfect, dar acum nu mai face beep-ul de bootare si nu vrea sa booteze. Led-ul de pornire nu se mai aprinde, dar in rest toate coolerele, hdd-ul si led-ul de pe placa de baza merg. Am incercat sa bootez doar cu 1 ram si fara placa video, am scos si bateria, am pus alta sursa dar nu porneste.
Eu as crede ca e dusa placa de baza. dar nu i-am facut nimic, doar ce am mutat pc-ul.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate nu primeste destul curent de la priza. Muta-l iar dincolo sa vezi daca face la fel. Daca da, baga un aspirator in el pentru orice eventualitate.

| n1n1o a răspuns:

Sal, scoate bateria de BIOS vreo 10-15 min si apoi o pui la loc.