| Raz11 a întrebat:

Am o problema cu microfonul. Am vrut ieri sa vrbesc cu cineva pe skype dar eu auzeam persoana respectiva dar ea nu. Am incercat a fac o proba cu Windows Recorder dar tot la fel nu imi inregistreaza deloc vocea. Am intrat in setari si am vazut ca microfonul e setat la maxim. Din cate am citit pe net, trebuie sa instalez niste codecuri. Dar cum gasesc codecurile bune pentru Pc-ul meu ( am pe el instalat Windows XP ). Nu pot sa va spun numele castilor pentru ca le am de 1 an si ceva (tot ce scrie pe ele este : A4 Tech). Si spre surprinderea mea castile mergeau pana sa reinstalez Windowsul. Daca va ajuta cu ceva cand dau,, dxdiag" sa imi arate ce placa video am imi aratabig grinevice :C-Media Wave Device .....si un IP foarte mare; Driver : cmuda.sys. Si inca ceva: Mufa e bine pusa la locul ei pentru ca am castile de mult si am folosit microfonul destul de des. M-am uitat la setari si microfonul nu e pe MUTE. Daca il bag si pe alte PC-uri (Mai am un Laptop cu Windows 7) merge perfect. Imi puteti da va rog o rezolvare? Chiar nu stiu ce sa mai fac... Funda! happy

3 răspunsuri:
| adybutterfly a răspuns:

Problema este de la windows-ul tampit cu bug -uri, de asemenea am cautat si eu mult o rezolvare care se afla in instalarea K-Lite Codec Pack, nu stiu ce a facut dar a mers, la instalare da-i full

| Raz11 explică (pentru adybutterfly):

Imi puteti da un link de unde sa il downloadez. Eu am gasit : K-Lite Codec Pack 9.9.5 FULL. Brobabil nu e buna versiunea pentru ca tot nu imi merge microfonul.