| DAnc3 a întrebat:

am o problema cu niste casti noi,le bag la pc dau tot la maxim dar in casti se aude foarte incet,de la casti sigur nu e ca am mai avut casti la pc si tot asa faceau, nu stiti ce pot sa fac sa se auda normal?

13 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă ai setat volumul mai tare din Windows ar trebui să se audă mai tare în căști, dacă nu setează-l și va funcționa.Succes

| DAnc3 explică (pentru DeyCj):

Frate,din tot dat la maxim am intrat in toate setarile de la sunet si dat la maxim,la boxele au un fel de telecomanda cu fir si acolo bagsi se aude incer, am si in unitate loc special de bagat casti, daca bag acolo se aude la boxe, si am bagat si acolo unde e baga boxele si acolo nu se aude nimic, dar cand le bag la telefon se aude foarte bine.

| horia2012 a răspuns:

Intra in setarile de sunet, click dreapta
pe iconita de difuzor din bara, in dreapta si vezi sa nu ai volum redus de acolo.(nu volumul general de la difuzor, ala poate fi la maxim).

| NELU36 a răspuns:

Incearca sa dai volumul m-ai tare din pc.Dai start, panou control dispozitive audio si sunet si setezi de la volum boxe.

| DAnc3 explică (pentru NELU36):

Am incercat da nu merge.

| NELU36 a răspuns (pentru DAnc3):

Incearca si varianta asta:clic dreapta pe iconita de difuzor din bara, clic pe reglare proprietati audio, apoi la setari boxe dai pe complex si alegi varianta casca stereo stereo. Sper sa mearga!

| DAnc3 explică (pentru NELU36):

Du click dreapta dar,nu-mi apare numai volume control options, sounds, recording devices, playback devices si volume mixer, am dat pe volume control options si nu-mi apare numa sa bifez ceva.

| NELU36 a răspuns:

Da clik pe start,panou de control,dispozitive de sunet si audio, acolo o sa ai volum, sunete, audio, voce si hardware.Da clik pe volum si o sa ai volum dispozitiv si setari boxe.La setari boxe ai doua dreptunghiuri jos, volum boxe si complex.Da clic pe complex si ai un dreptunghi jos unde scrie initializare boxe cu o sageata in dreapta.da clik pe sageata si acolo i-ti da m-ai multe variante:fara boxe, casca stereo, boxe de birou, etc.bifeaza casca stereo si cred ca ar trebui sa mearga.La urma dai clic pe Se aplica si apoi OK.

| DAnc3 explică (pentru NELU36):

Ma am windows 7 ultimate in engleza si nu imi apare nimic din ce ai zis tu,daca ma duc la control panel imi apare hardware and sound, acolo dau pe adjust system volume si nu-mi apare decat sa dau mai incet sau mai tare nimic altceva, imi apare change system sounds dau acolo tot nu-mi apare din ce zici, si dau pe manage audio devices si tot din ce zici, daca ai windows xp sa stii ca totul difera intre xp si 7.

| NELU36 a răspuns (pentru DAnc3):

Sigur ca difera.Dar eu nu am stiut ce sistem de operare ai! Scuze! Eu ti-am spus ce stiu.

| DAnc3 explică (pentru NELU36):

Nui nimic, oricum mersi pentru ajutor.

| Dragan_Andrei_1995_YRBU a răspuns:

Am si eu la fel problema cu casti. am dat toate la maxim si se aude incet...

| Godja_Adelin-Ionut_2000 a răspuns:

Mie nu mi se aude tare telefonul chiar dacă volumul e la maxim. Îmi poate spune cineva cum sa fac sa se audă mai tare? Când vreau sa ascult muzica, îmi zice "Imposibil de redat în timpul unui apel", orice aş face, nu îmi merge! Am Samsung Galaxy S3