| AdelinA001 a întrebat:

Am o problema cu pc-ul. L-am reformatat si acum nu mai pot instala placa audio. Imi trebuie Realtek AC'97 Audio for VIA (R) Audio Controller. Am si CD-ul cu driverul, dar cand incerc sa-l instalez imi da o eroare: hardware or software not found >:. Asa ca l-am descarcat de pe net si am reusit sa-l instalez. Daca intru in Manage >-- Device Manager, nu imi apare niciun semn al exclamarii incadrat intr-un cerc galben la Sound...Dar nu aud nimic. Daca fac testul pentru boxe nu se aude absout nimic. Boxa e pornita, volumul e la maxim, niciun fir rupt sau incurcat.

Spune-ti-mi si mie ce sa fac daca stiti, va rog!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Tagaso a răspuns:

Scoate firul din mufa de la pc, îl introduci din nou, o să apară o fereastră în care bifezi ieșire boxă, dacă nu merge așa te duci la placa audio, te uiți să ai bifat ieșire boxă(nu mic in sau altceva)

1 răspuns:
| jhonny999 a răspuns:

Scrie in google Touslesdrivers,in pagina deschisa click pe Mes drivers, descarci programul Maconfig care este pe pagina il instalezi, si click pe butonul Lancer la Detection, iti va scana Pc si iti va afisa driverele disponibile, descarci drivarul si install.