| Christyan a întrebat:

Buna TPU am o problema cu pc-ul meu. Cand il deschid porneste unitatea dar monitorul este negru...se aprinde si monitorul dar ramane negru.Cand ii dau restart se inchide unitatea singura si porneste singura apoi se blocheaza cand imi arata imaginile ale de inainte de incarcarea windowsului(cum se numeste placa de baza, procesorul...) apoi ii dau iar restart si se incarca windowsul si merge normal. In timpul functionarii ledul de la butonul de pornire al unitatii se stinge dar unitatea inca merge! Ma puteti ajuta va rog!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Placa video, placa de baza, memorii. Inclin sa cred ca e placa de baza. Posibil sursa. Verifica tensiunile. Ia-le prin eliminare.

| RobyAlex a răspuns:

Da-l dr** si ameu face la fel laughing ia-ti alti ca minewinking.