| Ady_6190 a întrebat:

am o problema cu pcul. imi citeste cdurile cu windows ca cd gol. dar daca bag cdurile in laptop mi le citeste. care ar fi problema?

4 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Daca unitatea CD/DVD este mai veche, cel mai probabil s-a uzat, iar daca cd-ul sau dvd-ul este putin zgariat, nu le mai citeste.
Incearca cu un cd-cleaner. Il gasesti pe la magazinele cu electronice sau componente pc. Fabricantii unitatilor optice nu recomanda folosirea lor, da poate iti mai curata putin prisma de citire.
Bafta!

| YONTU a răspuns:

Buna! happy
CD-ul pe care il folosesti este zgariat! Abureste-l 5 secunde cu aerul din corpul tau (sufland peste el) si apoi sterge-l de un prsop, care nu e ud!

| alexandruth a răspuns:

Laserul de la CD Reader a fost folosit de prea mute ori ai acum nu mai functioneaza. Nu ai alta solutie decat sa-l inlocuiesti. Laserul se uzeaza daca e folosit prea des sau de prea multe ori sau e un defect de fabricatie. Nu ai ce-i face. Funda?

| maryus24 a răspuns:

Poate iti este ars cd-rom ul, cumparati altun nou 50 dei