| Andrr a întrebat:

Am o problema cu routeru, daca ma puteti ajuta. Am un router cu 500m si in casa sunt doua calculatoare, al meu si al fratelui meu. Cand da pe upc speed test lui ii apare 500 si mie doar 100. Va rog sa ma ajutati, sa avem amandoi la fel 250 si 250. MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| DryIce a răspuns:

Looooooool,adica tu vorbesti serios? da nu vi se imparte la 2 banda, aveti maxim amandoi, daca unu are mai putin inseamna ca are semnal slab, 1 linie si celalalt are 5 linii. Normal la 4 linii da maxim banda. Poate si la 3 da nu sunt sigur.

| DryIce a răspuns (pentru DryIce):

A si sa stii ca in windows 7 la wifi arata 5 linii chiar daca tu ai 1 linie sau 2, abia in windows 8 si 10 da pe real cat ai. Stiu e un bug de windows 7 (singurul). Eu am tp-link software unde imi arata signal strenght si cate linii reale am de semnal.

| Andrr explică (pentru DryIce):

Http://prntscr.com/bl81hk Aici el are 500. Deci ce trebuie sa fac?

| DryIce a răspuns (pentru Andrr):

Sa cumperi adaptor wifi de 1000 mw si antene dual omni de +5db sau daca vrei sa prinzi si la vecini de +8db. Iei asta cu 100 lei si te-ai scos prinzi si la 800 metrii semnal (e usb plung and play) http://64computers.co.uk/......1_zoom.jpg

| DryIce a răspuns (pentru DryIce):

Cu adaptorul asta (si antene de +8db) eu am prins la 100 metrii prin 5 pereti grosi semnal 1 linie wifi. Ceea ce e extraordinar de bine pentru 1000 mw. Practic mai mari nu sunt de 1000 ca incalca legea europeana de sanatate si iradiere.

| Andrr explică (pentru DryIce):

Ok, iti multumesc

| DryIce a răspuns (pentru Andrr):

Npc

7 răspunsuri:
| qq221133 a răspuns:

Ca sa aveti aceas viteza de internet trebuie, sa aveti in primul rand aceas aparatura pe care incerci asta, doi daca tu vrei poti sa limitezi un calculator ca sa nu blocheze toata banda, sau sa iei alt router, in general poti sa intri in optiunile routerului si sa te joci cu setarile (daca nu stii ce faci nu fa).
In caz ca ai probleme cheama-i pe aia de la net si sigur ei te vor ajuta!
Sper ca te-am ajutat :3!