| Uchia a întrebat:

am o problema cu tableta Am un fel de gandac mic in ea, din cate am inteles e fie un virus, fie a intrat prin gaurile de aer din folie, cum as putea sa scap de el?

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E un OZN miniatur in soft-ul tabletei, care a patruns in ecran.
Trebuie dusa la un service sa dezinfecteze tableta.

| sierra1 a răspuns:

Dacă gandacul ăla mic "a intrat prin gaurile de aer din folie" atunci singura soluție e să ții tableta scufundată câteva secunde în acid azotic.

| Uchia explică (pentru sierra1):

Haaa? ce e ala acid azotic

| sierra1 a răspuns (pentru Uchia):

O chestie care-ți curăță tableta de gândaci. Și nu numai

| Uchia explică (pentru sierra1):

Https://youtu.be/j0W05Sswdew
l-am filmat uitate la partea alba pana la final sa vezi ca va aparea ceva negru

| Uchia explică (pentru sierra1):

Bun dar gandacul e sub display sau e un virus ti-am zis am dat folia jos dar nimic

| sierra1 a răspuns (pentru Uchia):

Tocmai ți-am oferit cu toții "soluții" - n-ai încercat nici una

| Uchia explică (pentru sierra1):

Am incarcat aia cu folia dar nu poti sal ating.Si nu am acit azotic :

| sierra1 a răspuns (pentru Uchia):

Câți anișori ai unchia?

| Uchia explică (pentru sierra1):

Am 12, sunt in clasa a7-a(am uitat sti cumva de ce cand scriu mereu unul sau mai multe cuvinte dispar? adica daca scriu ex:El pleaca a disparut cuvantul pleaca si a fost in locuit cu d...)

| PainTech a răspuns:

"A intrat un virus sub ecran".
Intrebarea asta' mi-a facut brusc ziua mai buna.

| Uchia explică (pentru PainTech):

Scz ca am raspuns asa tarziu deci un gandac a intrat cumva in tableta si cumva a ajuns sub touch nu am reusit sa-l scot de acolo dar in schimb l-am pocnit...dar macar nu am spart tableta el a murit pe undeva prin mijlocul ecranului si apoi a cazut...

| SporeBox a răspuns:

Dai jos folia si scoti gandacul si iti iei alta folie. Iti recomand foliile de sticla pentru ca si protejeaza ecranul mai bine de zgarieturi, mizerii si nu o sa se mai sparga ecranul asa de usor si nici nu mai intra aer in ea asa de usor dar conteaza daca e pusa bine sau nu. Ca sa nu intre aer si in ea sa spui omului de la care ai cumparat folia sa ti-o puna. Daca e virus o duci la cineva care se pricepe dar nu cred ca nu poti sa iti dai seama daca e in folie sau ti-l arata pe ecran.

| Uchia explică (pentru SporeBox):

Am dat jos folia dar nu am facut decat mai multe gauri de aet chestia aia fie e sub display fie e un virus

| Uchia explică:

Deci am un fel de gandac foarte mic care e negru cand am tableta pornita si alb cand e inchisa ca si chestia aia mica nu iese din tableta.Ce sa fac ca sa o scot?