| Iacobm575 a întrebat:

am o problema cu tableta, este sparta 2 linii pe mijlocul ecranului, ea se deschide ..problema este ca daca dau cu degetul undeva se duce pe alta aplicație de ex: daca am o parola moldel in gorma de M ea se face in forma de V. Ce pot face? Dau funda

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Mergi la service sa iti schimbe ecranul. Garantia nu acopera faptul ca probabil a fost scapata pe jos asa ca daca chiar vrei sa o repari va trebui sa platesti si piesele si manopera.

| Iacobm575 explică (pentru Wr3nch):

Pai nu a fost scapata pe jos pur si decât putin atunci cand am fost sa o pun pe birou am cazut din greșeală si s-a spart doar putin intr-un colț dupa din greșeală am apasat tare cu degetul pe tabletă si s-au facut 2 crapaturi imense la mine nu conteaza ca e sparta, la conteaza sa functioneze cum trebuie nu conteaza axum 2 crapaturi...

| Anonim0204 a răspuns:

Sa iti cumperi un dictionar in primul rand.
Nu ai ce sa faci, "crepatura" este destul de grava, recomand o vizita la garantie.

| Iacobm575 explică:

Ecranului *Undeva* forma* scuze dar nu imi scrie telefonul corect