| Ioanna2012 a întrebat:

Am o problema cu telefonul. Nu stiu din ce cauza, dar atunci cand suna nu se aude melodia. (am incercat pe la profiluri, dar degeaba) Cand vreau sa ascult o melodie in telefon se aude, dar atunci cand imi suna alarma la telefon sau primesc un apel nu se aude nimic...

Ce as putea face? big grin Din ce cauza se intampla asa?

Răspuns Câştigător
| AdiSR a răspuns:

Uff, depinde de la marcă la marcă poate fi 0000, 00000000, 123456789... Caută pe net şi încearcă să-l resetezi. Dacă reuşeşti şi nu-ţi funcţioneată în continuare soneria, posibil să fie o problemă de soft

10 răspunsuri:
| AdiSR a răspuns:

Ai verificat volumul soneriei la apel şi la alarmă?

| Ioanna2012 explică (pentru AdiSR):

Da. le-am verificat

| AdiSR a răspuns (pentru Ioanna2012):

O resetare generală a telefonului ai făcut?

| Ioanna2012 explică (pentru AdiSR):

Inainte sa mi se reseteze imi cere un cod " cod de securitate" si nu stiu ce cifre sa introduc happy am incercat 1234 si multe altele laughing habar nu am

| Ioanna2012 explică (pentru AdiSR):

L-am dus de curand la reparat din cauza ca nu-mi mergea touch-ul si de cand mi l-au adus am problema aceasta.

| Ioanna2012 explică (pentru AdiSR):

Am incercat cu 0000 si merge(am verificat). Iti multumesc frumos :*

| AdiSR a răspuns (pentru Ioanna2012):

Dacă reuşeai să-l resetezi era o treabă. Ştiai dacă-i ceva de setat. Cred că-ţi rămâne de făcut o plimbare până la service.

| AdiSR a răspuns (pentru Ioanna2012):

Pentru puţin. Ai scăpat de o plimbarelaughing

| RaUL5 a răspuns (pentru Ioanna2012):

Si eu am problema asta azi l-am adus doar mi-am pus soft si ecran nou, nu stii ce-as putea face?

| Scarpinici a răspuns:

Înainte să-i dai resetare generală şi să pierzi datele, ai mai putea încerca ceva. Din moment ce el redă melodiile înseamnă că nu există o problemă de display, ceea ce te scuteşte de câteva milioane bune şi un drum către service. Prin urmare, următorul aspect la care mă gândesc este faptul că telefonul nu percepe fizic melodia respectivă ca ton de apel sau alarmă, ceea ce înseamnă că nu îi poate detecta locaţia şi nu are ce reda când cineva te apelează. Încearcă să-i scoţi cardul de memorie şi să transferi de pe alt device melodia în memoria proprie a telefonului, după care să o setezi ca ton de apel şi ulterior să-i bagi cardul.