| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am o problema cu TV. Am TV Sony BRAVIA KDL-32...nustiu exact seria, dar am vrut sa intru pe Facebook de pe el iar dupa ce am intrat se vedea pe tot ecranul, nu stiu ce am facut ca acuma se vede doar pe jumatatea din dreapta; iar in jumatatea din stanga vad ce i-mi arata la TV!
Ce sa fac sa fie fullscreen Facebook-ul ca inainte?
Va rog frumos daca ma poate ajuta cineva dau funda!

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Ai un butonel pe telecomanda care imparte ecranul in doua, bild in bild. poate ai apasat pe el din greseala.este pentru a viziona doua programe diferite.este un buton cu doua ecrane, si doua puncte in ele.

| anonim_4396 explică (pentru express11):

Prima oara cand am intrat am deschis Facebook cu browser-ul de la TV, dupa aia mi-a aparut o fereastra mare ceva de BRAVIA scria si am dat accept ca scria mult de tot si n-am mai stata sa citesc.
Si de acolo a ramas asa ca nu i-mi apare nici search in fereastra din dreapta de la Facebook.
Am telecomanda Sony RM-ED050
Am o sectiune la telecomanda Widget, acolo am ceas, calendar, Twiter si Facebook.
De acolo cand intru in el asa ramane pe jumate nu full screen cum era inainte.
Nici de pe browseru TV nu mai pot sa intru.